Ogłoszenie

Zapraszamy do rejestracji! :)

#1 2008-09-29 21:22:04

Gosza

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-29
Posty: 1
Punktów :   

fretka wraz z psem

niedawno mój brat zapyta czy nie chciałabym dostać fretki powiedziałam bez zastanowienia że chce lecz pojawiło się jedno ale...
otóż mam psa Arunia nie jest on duży ani zbyt groźny,ale jak był mały został pogryziony przez innego psa i od tamtej pory żywi niesmak do innych psów,nie wiem jak z innymi zwierzętami ,np:kotów sie boi.Boje sie że może sobie nie poradzić z nowym "intruzem"w domu.
Czy może ktoś zna sposób jak można bez problemu, nie narażając obu zwierzaczków na stres,oswoić je ze sobą aby żyły w przyjaźni?
Jeszcze zastanawiam sie czy wychowanie fretki od małego zajmuje dużo czasu, jest trudne i pracochłonne?

Ostatnio edytowany przez Gosza (2008-09-29 21:22:59)

Offline

 

#2 2008-10-11 19:18:52

Lena:)

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 29
Punktów :   
Fretki: Grubeć ;D

Re: fretka wraz z psem

Cholerka, napisałam post już z tydzień temu, i go skasowało. -,-' Wrrr, no ale piszę od nowa.
Różnie to bywa w połączeniu fretka + pies, jedne się lubią, drugie nie - jeśli bierzesz ogona, musisz być pewna, że w razie czego zapewnisz mu osobny pokój, gdzie będzie bezpieczny. Jeśli chodzi o psiaka, to musisz poświęcać mu dużo czasu, nawet więcej niż przedtem, bo bardzo możliwe, że będzie po prostu zazdrosny o nowego lokatora. Jakie będzie jego zachowanie, nie jestem w stanie przewidzieć.
Wychowanie fretki owszem, bywa trudne, a już na pewno jest pracochłonne i zajmuje dużo czasu. Ogonki z domowej hodowli zwykle są nauczone, by nie gryźć i robić w kuwetę, więc masz niedużo do roboty, ale wiadomo - małe ogonki są bardzo energiczne i jeszcze nie do końca usłuchane, więc bardzo prawdopodobne, że będziesz musiała przeprowadzać "wychowanie" jeszcze raz. Powiem tylko tyle, że efekty są naprawdę zdumiewające.

Offline

 

#3 2008-12-22 17:15:34

Iza85

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 8
Punktów :   

Re: fretka wraz z psem

Ja maiałam podobny problem pies kontra fredka ale widze że pies choć zazdrosny to akceptuje małą.
Musze tylko uwarzać bo mała bierze go za pluszka i prubuje go obedrzeć ze sierści;)

Offline

 
Administratorka forum: Lena:)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cs-neo.pun.pl www.mpo.pun.pl www.fregata.pun.pl www.siedziba-ps.pun.pl www.pokewars.pun.pl