Ogłoszenie

Zapraszamy do rejestracji! :)

#1 2008-08-12 10:36:03

Vandetta

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-09
Posty: 4
Punktów :   

Samiec czy samiczka?

Nie wiedziałam gdzie umieścić pytanie więc napisze tutaj. Jeśli będe miała fretkę to będzie moja pierwsza i chciałam zapytać czy lepiej na początek wziąć samca czy samiczkę ???

Offline

 

#2 2008-08-12 11:22:42

m@rtyna

Moderator

Zarejestrowany: 2008-08-09
Posty: 19
Punktów :   
Fretki: Kurzofretka Dantyś ;))

Re: Samiec czy samiczka?

Przeniosłam Twój post do nowego tematu. Nie bój się założyć nowego

Więc tak, z reguły są różnice między samcami a samiczkami. Po 1 samiczki są mniejsze od samców, ważą mniej, ogólnie bardziej kruszynki. Są też (z tego co wyczytałam) bardziej indywidualistkami, nie są przytulaśne ale za to mają sporą celność w kuwetę. Samce są większe, częściej zasną na kolanach niż samiczki, ale zdarza im się nie trafić w kuwetkę - podczas rui znaczą teren moczem, samiczki mogą mieć urojoną ciążę, a i zabieg kastracji w przypadku samic jest poważniejszy (musi go wykonywać dobry lekarz!)
Sama nie powiem, jak to jest z samiczkami bo samiczki nigdy nie miałam - napisałam to, co znalazłam w necie. Ja mam samca, i owszem, czasem w kuwetę nie trafi, co do przytulania to sama nie wiem, owszem kiedyś na spacerku zasnął mi pod bluzą , ale ma dużo energii i to nie znaczy wcale że tylko by się przytulał. Być może po kastracji to się zmieni, bo słyszałam, że ma duży wpływ na ogona

Offline

 

#3 2008-08-14 10:39:04

Lena:)

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-06
Posty: 29
Punktów :   
Fretki: Grubeć ;D

Re: Samiec czy samiczka?

Ja również mam samca i powiem tak, moim zdaniem to zależy też od fretki - moja koleżanka chciała mieć fretkę ale nie chciało jej się po niej sprzątać (;/) i kupiła samiczkę myśląc, że nie będzie robiła poza kuwetę, a tu nieprawda - fretka mimo, że jest samicą, ma problemy z kuwetą. No i moja koleżanka prawie by ją oddała, na szczęście pomogłam jej trochę i zwierzak jest juz bardziej kuwetowy Mimo to radze sie nie nastawiać, że jak chcecie samca to bierzecie przytulankę, a jak czyściocha, to samiczkę.
Mój to samiec i z ręką na sercu powiem : z kuwetą ma problemy, w domu na kolanach mi nie zaśnie -czasem, jak u Martyny, drzemnie sobie jak jesteśmy na spacerku. Tyle ode mnie.

Offline

 

#4 2008-08-14 14:55:17

Vandetta

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: Samiec czy samiczka?

Dzięki za informacje ;*

Offline

 

#5 2008-08-14 18:16:57

mała98

Nowy użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 7
Punktów :   
Fretki: F&F&F - Funia, Forcel, Fibia

Re: Samiec czy samiczka?

a ja mam samca i dwie samiczki i tak , jedna samiczka - Funia jest jak wg stereotypu, dosyc z niej indywidualistka , w kuwetke ma 99% celnosci:) druga samiczka, Fibia jest ze mna dopiero od tygodnia, ale moge stwierdzic ze tez jest samiczką "Stereotypową" tyle tylko, ze nie trafia w kuwete za to samczyk jest przytulaskiem, ale to nieznaczy , ze nie lubi sobie pohycac z dziewczynami po pokoju , jest bardzo energiczny i wesoly , ale on szybciej mi zasnie na kolanach niz Fuńka - powiem jednak, że Forcel jest po kastracji ! a przed nia nie byl zbyt chetny do zasypiania na kolanach wiec prawda jest w tym , ze kastracja czasem zmienia zwierzaczki , ale Forcel i tak biega jak dawniej wcale energii nie stracił
pozdrawiam

Offline

 

#6 2010-01-01 19:56:20

fredzia_<3

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 7
Punktów :   

Re: Samiec czy samiczka?

A samce bardziej śmierdzą?
kupy i siuśki fretek są bardzo śmierdzące?

Offline

 

#7 2010-01-01 20:08:13

 Bagg.

Nowy użytkownik

Skąd: pieniężno.
Zarejestrowany: 2010-01-01
Posty: 7
Punktów :   

Re: Samiec czy samiczka?

Trzeba się do tego przyzwyczaić : >
Samce po kastracji mniej, jednak wciąż mają lekki zapaszek ^.-


O, aha : x

Offline

 
Administratorka forum: Lena:)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fregata.pun.pl www.pokewars.pun.pl www.mpo.pun.pl www.cs-neo.pun.pl www.siedziba-ps.pun.pl